Sunnhordland

Aktuelt

Dine sider

Papirutgåva

Les papiravisa som PDF

Tenester

Sunnhordland

Ragnar Hovland blir å sjå på årets Falturiltu. (Arkivfoto: Vidar Hope)

Ting bilete

Her er årets festivalforfattar

Ragnar Hovland blir å oppleva under Falturiltu.

Den nynorske barnebokfestivalen Falturiltu er ikkje før i november, men allereie no er det klart at Ragnar Hovland blir festivalforfattar.

Hovland debuterte i 1979, og allereie året etter kom den første barneboka hans, "Det får stå til", som gav han debutantprisen til Kultur- og vitskapsdepartementet. Seinare har det komme over 40 bøker frå han, 15 av dei for barn og unge, står det på nettsida til Falturiltu.

Årets Falturiltu går av stabelen 4. til 9. november. I fjor hadde festivalen femårsjubileum og sette publikumsrekord med over 3.600 menneske på dei mange tilskipingane.



Hovland er på plass på Stord i morgon, fredag, denne gong i eit musikalsk ærend. I morgon har nemleg gruppa Vaksne menn på ville vegar konsert i Leirvik sentrum.

Siste saker frå Sunnhordland.no

Kvinne alvorlig skadd

16. mai 2012 11:03
Plyndrar russen for kort

Plyndrar russen for kort

16. mai 2012 06:15
Greier du seks rette?

Greier du seks rette?

16. mai 2012 10:04
Krev betre tilbod til juniorane

Krev betre tilbod til juniorane

16. mai 2012 06:15

Nedgang for Eidesvik

16. mai 2012 06:15
I Laudrup sine fotspor

I Laudrup sine fotspor

15. mai 2012 14:37
Nei, er det ikkje..?

Nei, er det ikkje..?

15. mai 2012 15:55
Bondeaksjonen held fram

Bondeaksjonen held fram

15. mai 2012 13:47

Biletserie

Hair

A-Å